Taneční cesty

Meditace v pohybu - Biodanza

CO JE BIODANZA ?

Biodanza je taneční systém vypracovaný na vědeckých základech. Vznikla v šedesátých letech minulého století v Latinské Americe. Jejím zakladatelem byl Ronaldo Toro. Jedním z jeho hlavních záměrů bylo a je probouzet skrze tanec v lidech jejich genetický potenciál. Rozvíjet a prohlubovat přirozené schopnsti  člověka. Vnímat sílu lidství, propojení s přírodou, instinkty, přijmout naši sexualitu a vnímat přesah božství a vesmírného řádu v celém našem životě. 

V biodanze pracujeme s pěti základními liniemi lidského potenciálu: 

  Vitalita - Kreativita - Afektivita - Sexualita - Transendence

  CO SE NA TANEČNÍ CESTĚ NAUČÍM A BUDU ROZVÍJET?

DECH: začnu se učit vnímat svůj dech a vědomě s ním pracovat

UVOLNĚNÍ: naučím se ve svém těle uvolňovat a cítit se v něm pohodlně

SEBEPOZNÁNÍ: začnu odkládat vrstvy vzorců, strachů, bolesti a objevím kým jsem

SEBEPŘIJETÍ: naučím se oceňovat, přijímat ve své nejhlubší podstatě

DARY: propojím se, se svými dary a talenty, které doposud nebyly probuzeny

KREATIVITA: naučím se projevovat svoji jedinečnost

SEBEVYJÁDŘENÍ: své dary, sny a vize se naučím zhmotňovat ve svém životě

VITALITA: propojím se se svým zdrojem životní energie a radosti

" Milá Maruško, mám velkou potřebu Ti za vše poděkovat. Jsem velmi ráda, že jsi vstoupila do mého života. Vím, že musím ujít ještě pořádný kus cesty, nebo spíš, že ta cesta nikdy nekončí. Pořád se musíme učit a objevovat. Díky za to, že mě vedeš. Poslouchat své srdce a tělo, je tak obtížné. Hlava má stále převahu, ale postupně se to učím. Po včerejší taneční cestě jsem cítila tak neuvěřitelnou lásku, pokoj a zář. Byla jsem tak blízko sama sebe, uvnitř mého těla, má žena tančila a objímala mého vnitřního muže a já jsem byla šťastná za to, že jsem... "

Ve své praxi často vidím lidi, kteří se zapomněli radovat z hloubky svého těla a duše. Jejich život většinou řídí autopilot, kterého neví, jak vypnout. Cítí se ve svém těle zamrzlí a znecitlivění. Pomalu selhává zdraví, vztahy, intimita. Najednou stojí před otázkou PROČ TO DĚLÁM a JAK DLOUHO TO VYDRŽÍM?                                                           

Lidé ztrácí svůj přirozený osobní rytmus a tempo života. Společnost, ve které žijeme, udává velmi rychlé tempo a snaží se nás dostat do jednoho společného rytmu. 

Ale to je velmi vyčerpávající .

Je nezbytné se nejprve sladit s rytmem našeho srdce, těla i duše. Pak z tohoto místa můžeme vstupovat do jiných rytmů a užít si je naplno.                                 

Dovolit si rytmy pomalé, ale i vášnivé, plné radosti i smutku, rytmy, které nás zavedou do extáze a stejně tak nás provedou rytmem a melodií bolesti. Vše začíná uvnitř našeho těla. K tanečním meditačním cestám, mě inspiroval můj osobní příběh, kdy já sama jsem se učila spojit skrze tanec  s  místem své intuice, uvolnit a odblokovat životní energii v těle. Žít v harmonii a rovnováze. A především integrovat vše v životě.


Taneční cesty jsou vždy tematicky zaměřené např. práce se strachem, bolestí, životem,    smrtí, čakrami, cyklicitou ženy,  atd.                                                                                              

Lekce připravuji pro skupiny, tak i individuální cesty  na míru, dle potřeb klienta.                              

S hudbou pracuji celý svůj život a je to pro mě základní zdroj radosti a energie.                       

 Aktuálně taneční cesty tvořím v Kroměříži v nádherném sále Pod věží Flow-yoga studio, Ztracená 4604 


A také v Brně aktuálně od 30. 8. 2023 v krásném studiu Freak yoga, Dominikánská 345/15

MÁŠ ZÁJEM O VÍCE INFORMACÍ - SOUKROMÝ WORKSHOP

Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že vyplněné údaje zpracuji za účelem vyřízení Vašeho požadavku v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.