Vaginální mapování

Je doteková technika, která Tě propojí s nejhlubšími pocity uloženými v oblasti pánevního dna.

Na této cestě se vědomě spojuješ s pocity, které jsou v oblasti pánevního dna nashromážděné. Některá místa jsou necitlivá, některá plná potěšení, jiná plná různých druhů emocí, jako je smutek, zklamání, bolest, vztek a další. Ženské pohlaví je receptivní, přijímající a má tendenci v sobě shromažďovat a "pamatovat" si různé druhy prožitků. 

Ať už příjemných či bolestivých.                      

Při běžném milování, přestože se dotýkáme vaginy, často tyto pocity vůbec nemusí být vnímány, stávají se zřetelné při zpomalení, práci s dechem a rozšíření vnímavosti.


Velmi často v této oblasti pracujeme s fyzickými i emočními jizvami. 

Fyzické jizvy

  • srůsty - po zánětech, po operacích, po laparoskopii
  • všechna pooperační zranění - zejména jizvy po císařském řezu
  • jizvy po všech gynekologických operacících

Jizva na těle není jen fyzická záležitost.

Každá s sebou nese příběh spojený s jejím vznikem.

Jizva nese mnoho bolesti, která zůstala nevyjádřena.

Způsobuje znecitlivění nejen okolní tkáně, ale i našich emocí.

Masáží uvolníme bolest a napětí na fyzické i psychické úrovni.

Emoční jizvy:

  • schované v tkáňové paměti
  • projevují se jako bulky a křeče nebo stažená tkáň
  • při doteku se projevují výraznou bolestí, emocemi nebo necitlivostí (znásilnění, násilí a další traumata)

Pokud žena zažila ve svém životě bolestivé zkušenosti, spontánní reakcí je "zamrznout a necítit". To se pak v průběhu života projevuje jako určitá, zpravidla všudypřítomná hladina napětí a stresu. Vlastní energii využíváme na potlačení toho, co nebylo dostatečně prožito, a co má tendence se znovu a znovu aktivovat.

Pohyb, dech, zvuk, dotek... to vše jsou nástroje, které zvyšují hladinu energie - a tím pádem i cítění v našem těle. Pokud jsme v sobě "zamrzly" bolesti z minula, nedaly prostor se vyjádřit a z těla odejít, prožíváme pak zmíněné napětí, často aniž bychom si ho uvědomovaly.
Také se podvědomě bráníme prohloubení intimity ve vztahu - protože i to aktivuje v první fázi starou bolest.

Tato dynamika prožitku vzniká nejen při silných traumatech, jako je například sexuální zneužití, gynekologické zákroky, obtížné porody apod... Někdy stačí i zdánlivě nevinné podněty, jako je něčí poznámka, pohled, zraňující slova ve chvílích, kdy jsme otevřené a zranitelné.
Aniž bychom to vědomě zaznamenaly, podvědomě "ztuhneme" a příslušný pocit, který jsme neprožily a nevyjádřily, pak utěsňujeme v těle.

Při použití techniky zvané vaginální mapování "vaginal mapping" znovu probouzíme citlivost této jemné tkáně.
Spolu s tím se uvolňují z těla prožitky, které patří do minulosti.                                                                               
/autorka textu a moje skvělá lektorka Mgr. Denisa Říha Palečková/

Ženu po mnoha zkušenostech provázím v základním konceptu 3 x 3. 

 / 3 sezení x 3 hodiny / v blízkém časové intervalu např. týden, 14 dnů, max. měsíc

Proč?

Pokud se skutečně chceš ponořit do hloubky a najít své poklady je důležité si uvědomit, že je to cesta, kdy tělo a hlubší části podvědomí, potřebují čas pro navázání důvěry a postupné otevření. Je to, jako kdybys neměla zkušenosti s potápěním a hned se chtěla ponořit do největší hloubky. 

Dostatek času a pozornosti je ten největší dar, který můžeš dát sama sobě.

Důležitá na této cestě je vzájemná důvěra, proto můžeme naši společnou cestu začít  nejprve osobní konzultací.

V současnosti tuto službu nabízím v Brně.

Zprávy z hlubin těla

" Loďka na otevřeném moři, která nese spoustu vzpomínek z minulosti. Když odpluje za obzor, odpluje s ní i vnitřní bolest? Loďka se ani nehne. Stále zůstávala na místě a ona se na ni dívá ze břehu. Ještě chvíli dýchá a uvolňuje tělo, aby se uvolnila cesta. Ale loďka stejně jako bolest stále zůstává na místě. Po chvíli přichází změna. Žena se v tomto obraze zvedá a poodejde dál. A najednou se začíná zmenšovat i bolest. Přichází hluboké uvědomění, že je v naprostém pořadku, že tato loďka plná vzpomínek tu zůstává. Ona se rozhoduje, zda bude sedět na břehu a smutnit, že už nemůže nastoupit, nobo čekat až zmizí. Uznání, obejmutí, rozloučení. Ještě poslední ohlednutí a je čas jít jinam. Uvědomění, že je v pořádku, že o tomto místě ví, a že je kdykoliv přistupné pokud sem bude potřebovat zajít. Ale není třeba tu sedět celé dny a směřovat sem životní energii, kterou už dnes potřebuje jinde."


" Když vidím jak hluboko ve mě bylo zapsáno že žena musí trpět. Jak hluboko ve mě bylo nastavené jít proti sobě. Když vidím, jak velice obtížné pro mě je dovolit si potěšení, slyšet svoje touhy, přání, sny, nechat se rozmazlovat, žít. Děkuji sama sobě, že jsem si to dopřála, tobě že jsi se mnou /protože pro mě je pořád nepochopitelné, že se mi věnuješ, mám tam zákaz, aby mě měl někdo rád a věnoval se mi. /Takže jsem prekvapená, že překračuju tolik zákazů na tolika frontách, pořád žiju, nikdo mě netrestá a kvalita života se zlepšuje. A jsem ráda, že mi moje tělo nemuselo toto poselství říkat rakovinou nebo nějakým autoimunitnim onemocněním..." 


" Spousta životní moudrosti a přesto ještě tolik nedůvěry ve vlastní intuici, v moudrost vlastního těla a následování své duše. Jak je možné, že tak snadno zapomínám na to kým skutečně jsem? Proč se stále bojím říkat jasné NE na věci, které mi nevyhovují. Proč máme stále pocit, že musím vyhovět všem kolem a moje potřeby jsou až na posledním místě? Symptom hodné holky ještě skoro v padesáti? Vážně? Jsem hodná holka, matka která se musí postarat o všechno a všechny. Kde je hravost? Kde je vnitřní milenka, spontánnost a vnitřní světlo? A tak kráčíme po cestě vnitřního svolení. Říkám ano hravosti, učím se vnímat své hranice směrem ven i sama k sobě. Ano, můžu prožívat ve svém těle touhu, vzrušení ze života i potěšení. Jsem v pořádku, pokud říkám ANO své intuici a pozváním své duše. Nikdo kolem to nemusí chápat, nikdo mi dávat svůj souhlas. ANO sama sobě, můžu říct jen já sama." 


ANO, TATO CESTA JE VELMI INTIMNÍ A VYŽADUJE DŮVĚRU A POCIT BEZPEČÍ. 

NABÍZÍM TI 20 MINUTOVÝ ROZHOVOR ZDARMA. 

 SAMA SE ROZHODNEŠ ZDA TATO CESTA S TEBOU REZONUJE A NEBO

 POTŘEBUJEŠ ZAČÍT NĚKDE JINDE.  

Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že vyplněné údaje zpracuji za účelem vyřízení Vašeho požadavku v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.  

Chci vědět, co je nového a mít informace o nových akcích.