Reference


Iveta Aurelia

K Marušce jsem se dostala cca 16 měsíců po odchodu mé maminky, po odžitém truchlení i vleklé marnosti. Vše se už jevilo v pohodě, no já jsem cítila, že potřebuji podpořit návrat svého života zpět sobě, plně do svých rukou a vědomého vnímání. Měla jsem pocit, že kousek mě kdesi uvízl a nejsem celá. U Mapování jsem zažila překrásné hluboké propuštění toho, co je za mnou a co mi nepatří.Napojila jsem se na rodovou linii žen, na rodovou linii mužů a cítila nesmírný klid a hřejivo.
Uvolnila se mi hodně krční čakra. Sice jsem neměla problém s komunikací, no dnes je o poznání přirozenější, čistší. Přišla veliká úleva a chuť do života, radost a postupně praktičnost. Začala jsem vnímat daleko intenzivněji svoje tělo, dech, pohyb, to, co mi nevyhovuje ve stravě, ve vlastním úkolování.
Praktičnost přišla sama od sebe. Najednou jsem věděla, jak snadno a elegantně vyřešit letité dilema mezi prací, rodinou, masážemi po práci a mým volným časem. Také jsem si připomněla, že vše podstatné, co jsem v životě chtěla, mám. Nádherné lidi kolem sebe. Za to jsem nesmírně vděčná. Mapování mi přineslo hluboké zvnitřnění a zároveň nadhled. Maruška je úžasná průvodkyně, empatická a vědomá žena. Dnes víc přijímám, vážím si sama sebe, svět zkrásněl, rozkošatil se do nových možností a lidé mi říkají, že zářím. 
Děkuji Maruško z celého srdce. Liduška

Milá Maruško,

myslím na Tebe každý den a každý den děkuji za to, že jsem Tě poznala. Dala jsi mi základy toho nejlepšího poznání, jaké existují. Uvědomila jsem si, že jsem se o své tělo nestarala tak, jak si zaslouží. A postupně dozrávám k dalším uvědomění, co vše je možné.
Když jsme se v Brně loučily, měla jsem najednou pocit osamění a říkala jsem si: "To už opravdu skončilo? To je všechno?" Zdálo se mi to moc krátké, ale nesmírně krásné...
V autě jsem si nakreslila svůj obrázek a celou cestu domů jsem vnímala všechna Tvoje slova, která jsi mi říkala. O svých hranicích, o tom co chci a nechci, o svém vztahu k sobě... Znovu mi vyvstávaly v mysli a znovu jsem si uvědomovala, jak důležité pro mne je v mapování pokračovat. Moje tělo si o to řeklo samo a tak jsem nás na poslední chvíli přihlásila na kurz mapování. Manžel vůbec netušil, co se tam bude dít. Řekla jsem mu jen: "Jestli mi chceš pomoct a tím pádem NÁM pomoct, dělej oč budeš žádán." Ze začátku byl trochu vykulený (byl tam nejstarší), ale postupně se aklimatizoval a začalo se mu to líbit. Já si tam prožila docela těžké chvíle. Děkuji za to. 
Mám radost, že jsem ten krok udělala a na kurz nás přihlásila. Sblížilo nás to a víc si oba vážíme toho druhého a našeho vztahu. Mapujeme jednou týdně a vneslo to nový rozměr do našeho způsobu sdílení. Už necítím pálení a dokonce začínám cítit vagínu uvnitř. Sice to ještě nejsou slastné pocity, ale děkuji za to, že vůbec začínám cítit.
Děkuji Ti Maruško, že jsi mne do tohoto světa uvedla a že to bylo tak příjemným způsobem.


Pavla

To, čím jsem si u Vás prošla mi doslova spustilo obrovsky léčivé změny mého života. Cítím velký příval tvořivé energie a vše začalo fungovat, jak má. Jemněji se mi pracuje se zatvrdlými věcmi, událostmi atd. Proud tvoření, který stagnoval, se sám rozproudil. Opravdu se dějí velké věci. Měníme bydlení, mám nabídku na jinou práci.

A hlavně najednou cítím zemi a v těle pevně své kořeny - což je nový pocit a konečně chápu, co mi chybělo.

Velká spokojenost 

Lukáš

K Marušce na celostní masáž jsem se dostal na doporučení od manželky. A teď jsme se u ní už vystřídala celá rodina. Setkání s vědomým dotykem se pro mě stalo cestou k sobě. Dokážu se teď víc vnímat, cítit se i ctít se. S každou další masáží se dostávám hlouběji v sebepoznání a všechno kolem je živější. Marie je velmi vnímavá a zkušená průvodkyně intimitou. Ke každému přistupuje velice individuálně a dokáže vám "ušít" masáž na míru.! 

 Veronika

Milování s mužem získalo jakýsi jiný rozměr. Začala jsem vnímat více sexuální energii a při některém milování, se mi daří rozvádět ji po celém těle. Učím se čím dál víc vnímat sama sebe. A prsa, o kterých jsem původně téměř vůbec nevěděla, tak jsou najednou na předním místě. Je to super a jsem moc ráda, že jsem se na tuhle cestu dala. Budu moc ráda, když mou zpětnou vazbu budeš sdílet.                                            PŘÁLA BYCH SI, ABY VŠECHNY ŽENY NA SVĚTĚ VĚDĚLY, JAK MŮŽE BÝT MILOVÁNÍ KRÁSNÉ.

Bára Aurora Růžičková

Na kurzu Léčení jizev jsem se jen letmo poznala s Maruškou Drkulovou. Nádherná žena, díky níž jsem objevila knihu Návod na ženy a kouzlo vnímání svého měsíčního menstruačního cyklu jako obrovského potenciálu pro sebe samu, svého muže i svou hravou a tvořivou práci.

Kdo, kde, kdy, s kým ... aneb svět je příjemně malý

Techniku vaginální mapování jsem zaznamenala z vyprávění svých kamarádů Kačky a Radka, kteří ji prožili na některém z párových kurzů Denisy Palečkové a Richarda Vojíka. No a protože slovo dalo slovo, tak jsem se od Kačky dozvěděla také o nějaké sympatické bytůstce z Kroměříže, která se vaginálnímu mapování věnuje individuálně a je úžasná (všeříkající vyjádření Kačky). Tak jsem neváhala a tuto bytůstku oslovila. Jaké to bylo milé překvapení, když jsem pak při osobním shledání zjistila, že je to ona Marie Drkulová z kurzu Léčení jizev.Svět je zkrátka příjemně malý. Je nasnadě, že jsem se jí v zájmu sebepoznání a obohacení svých zkušeností svěřila do péče. Uznávám, mám to sama se sebou někdy trošinku složité, když musím i zdánlivě samozřejmé věci prozkoumávat ze všech možných stran a úhlů pohledu, abych pochopila, jak fungují a vzala je na vědomí. Své tělo nevyjímaje Ale také mám díky tomu velice pestrý a bohatý život. A jsem moc ráda, že mi jej obohatila i Maruška.