Reference

Jitka

Když jsem narazila na vaginální mapování, ihned mě to zaujalo a věděla jsem, že to chci zkusit, teď jen najít odvahu. A také správného průvodce. Přeci jen je to velmi intimní záležitost a nechtěla jsem to absolvovat s člověkem, ke kterému nebudu mít důvěru, nebo o kterém bych si myslela, že neví, co dělá. Dostala jsem referenci na Marii a nelituji. Byla to skvělá průvodkyně, velmi přirozená, milá, vnímavá, žena na svém místě. Díky její empatii a také krásnému prostředí a atmosféře se dá touto "procedurou" projít hladce, bez ostychu, s uvolněním. Pro mě bylo poprvé příjemným zjištěním, že nemám žádná traumata hluboko vtisknutá do mojí vagíny a že je naopak velmi citlivá i v místech, která mě během milování normálně moc nezajímala. Že je neskutečné, jak se každé místečko pod dotekem proměňuje a zcitlivuje. Nejúžasnější bylo poslední mapování, při kterém jsem si skutečně "osahala" sluníčkovou energii, jak se rozlévá do celého těla. Nikdy předtím jsem takový pocit nezažila. Je to pro mě skvělý začátek mojí nové cesty, která už nejde zastavit. Jitka 


Kateřina

Jsem moc vděčná za setkání s Marií, je to úžasná, usměvavá a empatická žena. Absolvovala jsem 3 sezení vaginálního mapování. Marie dokáže vytvořit takovou atmosféru, že se člověk u takto intimního prožitku cítí zcela uvolněně a přirozeně. Během mapování se mi podařily odstranit bloky z dětství, z mládí, i ty, o kterým jsem si myslela, že je mám rozumově vyřešené. Hodně mi to pomohlo zvýšit si sebevědomí, odpoutat se od minulosti, vyčistit si hlavu a nezahlcovat ji zbytečnými domněnkami a žít více v přítomnosti. 

Získala jsem nový impulz do osobního i pracovního života. V neposlední řadě se mi zlepšil i intimní život. 

Vaginální mapování doporučuji všem kamarádkám. 

Těším se na další setkání s Marií.

Děkuji Katka


Jitka

Vaginální mapování mi přineslo novou kamarádku. A to moji vagínu. Zní to tak prostě a jednoduše, nicméně ten vnitřní pocit je pro mě velmi zásadní. Doposud jsem svůj život a své okolí vnímala hlavou a myšlenkami, srdcem a pocity a emocemi a nyní nově i svojí vagínou a tedy tělem. Nyní, kdy se napojím na své lůno tak jsem na sebe sama pyšná, cítím klid a vnitřní sílu, bezpečí. Dnes ráno jsem cestovala do práce na online setkání, kde jsem se svými dvěma kolegy měla prezentovat naši práci a publikum bylo tvořeno z 90% muži. Automaticky mi naskočil pocit "musím se jim zalíbit, musím být dobrá, aby si kolegové i posluchači řekli, že jsem ok." Můj klasický přístup k mužům. Naštěstí jsem si ale záhy vzpomněla a napojila se na své tělo a vagínu a rázem mi naskočil pocit "nemusíš se jim zalíbit, nemusíš se jim vyrovnat, o něco takového vůbec nejde, není třeba se srovnávat, ty jsi přece žena a žádnou další cenu nehledej." Uvědomila jsem si, jak už odmalička jsem toto uvědomění neměla, jak má snaha se zalíbit vychází ze snahy zalíbit se tátovi a jak si neuvědomuji vlastní sílu a bezpečí, které si umím tvořit sama pro sebe. 

Mapování mě dovedlo na novou cestu, není to pro mě jedna akce, které proběhla a je ukončena. Je to nový prostor, který se mi otevřel. Jsem velmi vděčná Marii za to, že si zvolila tuto cestu a podporuje ženy; prostor umí vytvořit velmi bezpečný, uvolněný a klidný. 

Martina

Co mi mapování přineslo? 

Pokoj na duši, pocit, že moje ženství je síla, která má tu moc provést mě životem, jaký já sama toužím žít. 

Mapování mi otevřelo přístup k nesmírné odvaze, síle a radosti. Jemně jsi mě vedla do kontaktu s mou citlivostí, své tělo teď více vnímán, více mu rozumím a už mu nechci ubližovat tím, že ho neposlouchám. 

Vedla jsi mě procesem poznávání těla a rozpouštění starých bolestivých témat s lehkostí, úctou a vnitřní silou, která mi dovolila plně se procesu odevzdat, důvěřovat a prožít lásku k sobě samé. Prožitky při milování jsou zase nádherné. Děkuji Ti za krásnou cestu a start do života plného odvahy, radosti a lásky. 

Iveta Aurelia

K Marušce jsem se dostala cca 16 měsíců po odchodu mé maminky, po odžitém truchlení i vleklé marnosti. Vše se už jevilo v pohodě, no já jsem cítila, že potřebuji podpořit návrat svého života zpět sobě, plně do svých rukou a vědomého vnímání. Měla jsem pocit, že kousek mě kdesi uvízl a nejsem celá. U Mapování jsem zažila překrásné hluboké propuštění toho, co je za mnou a co mi nepatří.Napojila jsem se na rodovou linii žen, na rodovou linii mužů a cítila nesmírný klid a hřejivo.
Uvolnila se mi hodně krční čakra. Sice jsem neměla problém s komunikací, no dnes je o poznání přirozenější, čistší. Přišla veliká úleva a chuť do života, radost a postupně praktičnost. Začala jsem vnímat daleko intenzivněji svoje tělo, dech, pohyb, to, co mi nevyhovuje ve stravě, ve vlastním úkolování.

Praktičnost přišla sama od sebe. Najednou jsem věděla, jak snadno a elegantně vyřešit letité dileprací, rodinou, masážemi po práci a mým volným časem. Také jsem si připomněla, že vše podstatné, co jsem v životě chtěla, mám. Nádherné lidi kolem sebe. Za to jsem nesmírně vděčná. Mapování mi přineslo hluboké zvnitřnění a zároveň nadhled. Maruška je úžasná průvodkyně, empatická a vědomá žena. Dnes víc přijímám, vážím si sama sebe, svět zkrásněl, rozkošatil se do nových možností a lidé mi říkají, že zářím. 
Děkuji Maruško z celého srdce.


Liduška

Milá Maruško,

myslím na Tebe každý den a každý den děkuji za to, že jsem Tě poznala. Dala jsi mi základy toho nejlepšího poznání, jaké existují. Uvědomila jsem si, že jsem se o své tělo nestarala tak, jak si zaslouží. A postupně dozrávám k dalším uvědomění, co vše je možné.
Když jsme se v Brně loučily, měla jsem najednou pocit osamění a říkala jsem si: "To už opravdu skončilo? To je všechno?" Zdálo se mi to moc krátké, ale nesmírně krásné...
V autě jsem si nakreslila svůj obrázek a celou cestu domů jsem vnímala všechna Tvoje slova, která jsi mi říkala. O svých hranicích, o tom co chci a nechci, o svém vztahu k sobě... Znovu mi vyvstávaly v mysli a znovu jsem si uvědomovala, jak důležité pro mne je v mapování pokračovat. Moje tělo si o to řeklo samo a tak jsem nás na poslední chvíli přihlásila na kurz mapování. Manžel vůbec netušil, co se tam bude dít. Řekla jsem mu jen: "Jestli mi chceš pomoct a tím pádem NÁM pomoct, dělej oč budeš žádán." Ze začátku byl trochu vykulený (byl tam nejstarší), ale postupně se aklimatizoval a začalo se mu to líbit. Já si tam prožila docela těžké chvíle. Děkuji za to. 
Mám radost, že jsem ten krok udělala a na kurz nás přihlásila. Sblížilo nás to a víc si oba vážíme toho druhého a našeho vztahu. Mapujeme jednou týdně a vneslo to nový rozměr do našeho způsobu sdílení. Už necítím pálení a dokonce začínám cítit vagínu uvnitř. Sice to ještě nejsou slastné pocity, ale děkuji za to, že vůbec začínám cítit.
Děkuji Ti Maruško, že jsi mne do tohoto světa uvedla a že to bylo tak příjemným způsobem.

Pavla

To, čím jsem si u Vás prošla mi doslova spustilo obrovsky léčivé změny mého života. Cítím velký příval tvořivé energie a vše začalo fungovat, jak má. Jemněji se mi pracuje se zatvrdlými věcmi, událostmi atd. Proud tvoření, který stagnoval, se sám rozproudil. Opravdu se dějí velké věci. Měníme bydlení, mám nabídku na jinou práci.

A hlavně najednou cítím zemi a v těle pevně své kořeny - což je nový pocit a konečně chápu, co mi chybělo. Velká spokojenost

Lukáš

K Marušce jsem se dostal na doporučení od manželky. A teď jsme se u ní už vystřídala celá rodina. Setkání s vědomým dotykem se pro mě stalo cestou k sobě. Dokážu se teď víc vnímat, cítit se i ctít se. S každou další masáží se dostávám hlouběji v sebepoznání a všechno kolem je živější. Marie je velmi vnímavá a zkušená průvodkyně intimitou. Ke každému přistupuje velice individuálně a dokáže vám "ušít" masáž na míru.! 

 Veronika

Milování s mužem získalo jakýsi jiný rozměr. Začala jsem vnímat více sexuální energii a při některém milování, se mi daří rozvádět ji po celém těle. Učím se čím dál víc vnímat sama sebe. A prsa, o kterých jsem původně téměř vůbec nevěděla, tak jsou najednou na předním místě. Je to super a jsem moc ráda, že jsem se na tuhle cestu dala. Budu moc ráda, když mou zpětnou vazbu budeš sdílet.          PŘÁLA BYCH SI, ABY VŠECHNY ŽENY NA SVĚTĚ VĚDĚLY, JAK MŮŽE BÝT MILOVÁNÍ KRÁSNÉ.

Bára Aurora Růžičková

Na kurzu Léčení jizev jsem se jen letmo poznala s Maruškou Drkulovou. Nádherná žena, díky níž jsem objevila knihu Návod na ženy a kouzlo vnímání svého měsíčního menstruačního cyklu jako obrovského potenciálu pro sebe samu, svého muže i svou hravou a tvořivou práci.

Kdo, kde, kdy, s kým ... aneb svět je příjemně malý

Techniku vaginální mapování jsem zaznamenala z vyprávění svých kamarádů Kačky a Radka, kteří ji prožili na některém z párových kurzů Denisy Palečkové a Richarda Vojíka. No a protože slovo dalo slovo, tak jsem se od Kačky dozvěděla také o nějaké sympatické bytůstce z Kroměříže, která se vaginálnímu mapování věnuje individuálně a je úžasná (všeříkající vyjádření Kačky). Tak jsem neváhala a tuto bytůstku oslovila. Jaké to bylo milé překvapení, když jsem pak při osobním shledání zjistila, že je to ona Marie Drkulová z kurzu Léčení jizev.Svět je zkrátka příjemně malý. Je nasnadě, že jsem se jí v zájmu sebepoznání a obohacení svých zkušeností svěřila do péče. Uznávám, mám to sama se sebou někdy trošinku složité, když musím i zdánlivě samozřejmé věci prozkoumávat ze všech možných stran a úhlů pohledu, abych pochopila, jak fungují a vzala je na vědomí. Své tělo nevyjímaje Ale také mám díky tomu velice pestrý a bohatý život. 

A jsem moc ráda, že mi jej obohatila i Maruška.