Masáž hlavy a dutin - je jako ponořit se do hlubokého oceánu

16.10.2018

Je říjnový  podvečer, začíná se stmívat opět o něco dřív, a ke mně přichází inspirace napsat o této nádherné masáži. Podzim a zima je období cyklu, kdy příroda odevzdává své plody, připravuje se k odpočinku a obnovení sil. Příroda nám napovídá, jak bychom měli tento čas využít. Zpomalení, propuštění toho, co našemu životu neprospívá, hlubší ponoření do sebe sama - čas meditace. Zastavení se v tekoucím proudu myšlenek. Meditace je stav, ve kterém se člověk soustředí na své bytostné já. Tělo a nervový systém se uvolní. Meditace probouzí hlubokou lásku a spojuje nás s životní energií a hlubokým tajemstvím života. Vědomý dotek tento kontakt ještě prohlubuje a posiluje. 

Mé první setkání s masáží dutin bylo plné nedůvěry. Nedokázala jsem si představit, jak mi někdo masíruje nosní dírky, do kterých jsem si nerada kapala i kapky do nosu. Ale jsem člověk, který než něco zavrhne, vyzkouší to na vlastní kůži. Musím říct, že to, co jsem při masáži prožila je nesdělitelné. Hluboké propojení se svým vnitřním prostorem, svobodou a orgasmickými prožitky na nejjemnějších úrovních. Pocit klidu a odevzdání.

Náš obličej je sídlem našich nejdůležitějších smyslů, je část naší osobnosti. V obličeji si můžeme přečíst mnoho ze života jeho majitele. Kontakt s okolím primárně navozujeme skrze oči. Jak známo oči jsou oknem do duše.  Další důležitý vjem - čichový nám zprostředkovává náš nos. S oblibou říkáme, já jsem to cítil, mám na lidi čich. Často se setkávám s lidmi, kteří mají dlouhodobě ucpaný nos. Stav plného nosu po celý rok berou jako už běžný jev. Při masáži se dotekem do této oblasti vnáší vědomí. A lidé se mohou v hlubokém ponoření do sebe sama většinou spojit s neřešeným životním tématem. Ucpané nosní dutiny mnohdy zrcadlí vnitřní konflikt, kterému nevěnujeme pozornost. Dříve jsem si vůbec neuvědomovala jemnost sliznice nosních dírek. Až když jsem při masáži prožívala nejprve napětí jako u vaginálního mapování a později orgasmické zážitky, zjistila jsem, že v nose se  nachází reflexní zóny pohlavních orgánů. Po uvolnění napětí a zprůchodnění nosních dírek, vždy vnímám u sebe i klientů velkou úlevu a proudění energie v celém těle. Těm, kteří pracují se svým tělem a zcitlivují jej delší čas, mohu přislíbit při této masáži až vesmírné zážitky.

Další masírovanou oblastí jsou čelisti a zuby. Čelist znamená - něčím se prokousat, něco skousnout, přežvýkat. Do zubů a dásní ukládáme potlačenou agresi, neschopnost se prosadit, uzavírané kompromisy, ztrátu pocitu vlastní hodnoty. Masáž vede k uvolňování strnulosti, k uvědomění vlastní hodnoty a uvědomění, jaké nenaplněné místo ve svém životě zajídám.

Uši souvisí s nasloucháním. Čemu nasloucháme a jaký hlas v životě posloucháme. Při masáži vstupujeme do hlubokého prostoru našeho těla, kdy vnímáme tlukot srdce a náš vnitřní systém.

Já osobně tuto masáž miluji dávat, protože se během ní pomyslně zastaví čas. Já sama se musím ponořit velmi hluboko, abych dokázala předat masírovanému hluboký klid a propojení. Skrze své ruce otiskuji do těla kvality přítomného okamžiku, uvědomění sebe sama a ukotvení. Samozřejmě, že každý musí tyto kvality ve svém životě dále rozvíjet sám.

Dovolme si zpomalit a ponořit se do hlubin svého těla a své mysli. Objevujme nová úžasná místa na svém těle. Všechny potřebné odpovědi pro náš život jsou uloženy právě tam - v našem těle a srdci.

Chci prožít masáž hlavy a dutin

 Doporučuji masáž jako součást celotělové masáže teplým olejem. Uvolnění svalů a napětí. Ideální čas 2- 3 hodiny.