Healing festival 2022 - čas zázraků

09.08.2022

Mám velkou radost, že letos v létě zavítal do našeho kraje Healing festival. 

Nějaký čas se konal v okolí Brna, a když jsem dostala informaci, že se hledá nové místo, ani ve snu by mě nenapadlo, že bude tak blízko mého rodiště v Holešově.

Vlastně jsem ani netušila, že je zde tak nádherný park. / Znala jsem jen první část za zámkem. /

Těšila jsem se, že i já můžu na festival přinést a sdílet moji velkou lásku - TANEC. 

Představit TANEC jako cestu k uvolnění našich fyzických i mentálních pout. 

Takový festival, nebo jakoukoli cestu, po které jdeme, si můžeme užít mnoha způsoby.

Můžeme se jen bavit, ochutnávat nabízený program a setkávat se s přáteli.                      

Můžeme si vychutnávat kvalitní jídlo, pití, kakao, kávičku a vše, co prostor nabízí.            

Můžeme, jen tak proplout, posbírat nové informace a užít si tak trochu jinou dovolenou.

Jindy si přejeme v životě udělat další důležitý krok, a proto  vstupujeme do tohoto prostoru v očekávání AHA momentů. Nutno říci, že AHA momenty přicházejí neustále v každé situaci, ale ne vždy je dokážeme vnímat, protože zrovna si běžíme odškrtnout další úkol na našem dlouhém seznamu.

Já se nesmírně těšila. 

S partnerem máme pro tento rok záměr posunout se o další level výš na pomyslné spirále života.

Proto není divu, že výzvy už přicházely před Healingem. Byla jsem natolik zavalená spoustou úkolů, které přicházely zvenčí, že jsem měla pocit, že si jedu na Healing jen odpočinout. Rozhodla jsem si neplánovat žádný program, neměla jsem v úkolu oběhnout všechny přednášky a workshopy. Rozhodla jsem se poslouchat tělo a prostor, dovolila jsem si PLYNOUT. 

Jedna z prvních žen, kterou na festivale potkávám, je Anetka, která maluje lidem na tváře různé motivy a připravuje je na zahajovací rituál.                                        Zeptala se mě a mé dcery, jestli chceme mít motiv, který je součástí rituálu. Bez váhání jsme řekly ANO. Anetka nám však neprozradila, k jakému elementu motiv patří. Vše se dozvíme během otevíracího rituálu. Ale už jsem vnitřně tušila, že to bude kvalita vody, a tak mě ani nepřekvapilo, když jsme byly pozvány jako strážkyně elementu vody do prostoru. A já si znovu uvědomila, že kvalita vody je jedna z hlavních kvalit, kterou přináším ženám při práci s tělem.

Vnímala jsem, jak celý prostor potvrzuje: " ANO, jsi na správné cestě. "

/ Také někdy potřebujete ujištění, že jdete správným směrem ? /

První přednáška, která mě přitáhla byla - Znovuzrození a smrt.                 

Slova, která zněla prostorem začala se mnou silně rezonovat a já vnímala tíhu svých strachů, které mi bránily více otevřít srdce. Strachy, které jsem netušila, že hlubiny mé duše a těla obývají. Dovolila jsem si toto napětí uvolnit skrze proud slz. Ani jsem nerozumněla, odkud pramění, jen jsem věděla, že tato bolest potřebuje rozpustit. Znovu jsem si zvědomila, jak důležité je něco ve svém životě nechat uvolnit, něco nechat zemřít, abychom vytvořili prostor pro nové začátky, nové příležitosti, nová pozvání.

Od tohoto okamžiku jsem si vše užívala s mnohem větší lehkostí. Setkávala se s lidmi, přáteli, úžasnými lektory, se kterými jsem během let navázala přátelství a kteří mě nepřestávají inspirovat. Užívali jsme si povalování v trávě se skvělým jídlem / Little Saigon, Wild & Coco / milovanou kávičkou, vychutnávali jsme každý doušek kombuchy / Vitalvibe / nebo skvělé mošty / Bio Farma Nětčice / na jazyku se rozplývala skvělá zmrzlina / Božský kopeček / a mnoho, mnoho dalšího.

A za tím vším bylo hluboké vnímání krásy, důvěry v prostor / mohla jsem nechat věci, peníze ležet kdekoli a vždy jsem je tam našla. /                        

Čas na vzácná setkání a sdílení lidských příběhů.

Následující dva dny, přišly i okamžiky rozechvění, kdy jsme s Petrem Saxem - Průvodcem sněním měli své workshopy. Já jsem vedla lekci Probuď život ve svém těle, která byla určená pro smíšenou skupinu a Kouzlo uvolnění pro ženy. Miluju skrze hudbu a pohyb inpirovat lidi, aby se ponořili hlouběji do těla a začali objevovat skutečné perly své duše. Osvobozovali svůj spoutaný pohyb, probouzeli a oživovali své touhy a životní energii. Skrze prožitek vtělili a ukotvili v těle ty kvality, které si přejí v životě více žít.

Petr sdílel svoji velkou vášeň - práci se sny. Petr inspiruje lidi k tomu, aby sny a snění vnímali jako přirozenou součást života a využívali potenciál a možnosti, které snění a sny člověku přináší.

Poslední den mě opět přitáhlo téma Laskavé umírání. A já si říkala, proč se mě téma smrti tolik dotýká, proč vyvolává znovu tolik bolesti v mém těle? Ale nevěnovala jsem tomu takovou pozornost. Vždyť už je tolik lidí, kteří z mého života odešlo, je tolik rozloučení, které jsem odehrála.

 Závěrečná přednáška, která mě zavolala, bylo téma podnikání z pohledu mateřství. Mnoho principů podnikání už znám, ale přirovnávat podnikání k cestě mateřství mě nenapadlo. A přesně to byla ta nejdůležitější informace, která spustila proces změny postoje v mém srdci a  která propojila všechny puzzle předešlých dní v jeden obraz a já to uviděla v plné síle.

 Ta bolest, kterou tak dlouhodobě cítím je bolest, že na další úrovni musím pustit své dcery do života. Přestat je vnímat jako děti / i když moje děti budou navždy /, ale začít je vnímat jako ženy. 

Ženy, kterým můžu důvěřovat, že ví, který partner je pro ně v tomto okamžiku ten pravý. 

Ženy, které samy musí vědět, co je pro ně v tomto okamžiku ta nejlepší cesta.

Ženy, které respektuji, protože jinak jim beru sílu svojí nedůvěrou. 

Nedá se ve slovech popsat, co vše se spustilo a co vše se v závěrečném rituálu / který byl rituálem ukončení i nových začátků / událo a proměnilo. Možná to pochopí každá máma, která " propouští své děti do života " a dost možná, jsem se spojila i s bolestí ostatních žen s podobným tématem.

Moje dcery už nepotřebují mámu, která si dělá starosti o jejich budoucnost. Moje dcery potřebují mámu, která ví, že jsou naprosto úžasné a připravené se postavit do vlastí esence ženství.

Mámu, která nespoutává jejich křídla svými strachy.

Mámu, která jim důvěřuje, že ví.

Mámu, která respektuje jejich životní lekce a zkušenosti a jen drží prostor lásky a důvěry.

Plakala jsem z hloubky duše a možná ještě někdy plakat budu.

Protože tahle zpráva je tak důležitá. Láska není o tom, že naše děti spoutáváme svým strachem, ale to, že jim v lásce tvoříme prostor k jejich vysněnému životu.

 Děkuji za prožití této informace v každé buňce mého těla, protože byla ukrytá hluboko v mém těle a jen jsem si potvrdila slova, která s oblibou říkám, že to co si myslíme, je často jinak, než co vnímá naše tělo a naše duše.

Tento hluboce skrytý strach, který jsem neviděla, zabíral tolik kapacity a prostoru. Tím, že jsem ho uviděla, dala mu pozornost a uznání, se mohl rozpustit a odejít. Byla to velká úleva. 

/ určitě brzy k tomuto tématu napíšu více, protože tohle téma má nekonečně mnoho vrstev a úhlů pohledů /

Stejně jako já si jistě každý odvezl své odpovědi, nová pozvání, prožitky, vzpomínky. 

Už někdy dřív jsem sdílela, že jsem měla sen, ve kterém se mi objevil nápis: PERLA TVOJÍ DUŠE

 Nechápala jsem, co tento sen znamená. A o týden později jsem byla na kurzu, kde jsem slyšela citát od Rúmiho:

PERLU SVOJÍ DUŠE NENAJDEŠ V KALUŽI, PRO PERLU SE MUSÍŠ  PONOŘIT HLUBOKO NA DNO OCEÁNU.

A tak jsem přesvědčená, že každý si odvezl svoji perlu. 

 Abychom ji mohli uvidět, potřebujeme si dát čas, více se vyladit sami na sebe, být více vnímaví a otevření. A tohle všechno a ještě mnohem více nám prostor HEALING FESTIVALU nabídl.

My s Petrem si tohle nebe na zemi odnášíme domů a do našich projektů. Protože tohle není jen o pár dnech, ale o každodenním životě, kdy si vědomě vybíráme, komu a čemu dáme svoji pozornost. 

Vybíráme si ŽÍT NEBE NA ZEMI

 DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE NEBOJÍ TVOŘIT, ZHMOTŇOVAT A ŽÍT SVÉ SNY